باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • باورهای اشتباه درباره باتری موبایل
 • فقط شارژر های اصلی امن هستند
 • گذاشتن باتری در فریزر
 • شارژ کردن کامل باتری قبل از اولین استفاده

مقدمه

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

باتری های قابل شارژ زیادی وجود دارند اعم از باتری های تبلت، گوشی های هوشمند و دیگر باتری های مشابه. در مورد شارژ کردن باتری و نحوه نگهداری باتری موبایل برای افزایش و حفظ طول عمر باتری حرف و حدیث های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال برخی می گویند به هیچ عنوان از گوشی خود موقع شارژ کردن استفاده نکنید. در حالی که شما با انجام این کار به باتری و موبایل خود صدمه نمی زنید فقط ممکن است سرعت شارژ کردن باتری کند شود. در ادامه به برخی از باورهای اشتباه درباره باتری موبایل  می پردازیم.

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

 1. باتری موبایل را به صورت کامل شارژ و به صورت کامل تخلیه کنید.
 2. فقط شارژر های اصلی امن هستند.
 3. باتری را در طول شب یا مدت طولانی به برق نباید بزنیم.
 4. برنامه های پیش فرض و ابزار حافظه موبایل به افزایش طول عمر باتری کمک می کند.
 5. روشن نگه داشتن موبایل حتی هنگامی که نیاز به کار کردن با آن ندارید.
 6. شارژ کردن کامل باتری قبل از اولین استفاده.
 7. گذاشتن باتری در فریزر.
 8. خاموش کردن wifi، bluetooth و gps به شارژ نگه داشتن باتری کمک می کند.

 باتری موبایل را به صورت کامل شارژ و به صورت کامل تخلیه کنید.

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

در گذشته باتری هایی وجود داشتند که باید حتما به صورت کامل شارژ وبه صورت کامل تخلیه شوند تا بتوانید به صورت مفید از ظرفیت باتری استفاده کنید. اما امروزه باتری ها به صورت لیتیوم یونی و جدا شدنی هستند که نیاز به این کار نیست چون با انجام ندادن این کار به افزایش طول عمر باتری کمک می کند. نگران نباشید چون شارژ کردن پیاپی به باتری آسیبی نمی رساند.

فقط شارژر های اصلی امن هستند

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

معلوم نیست که این باور از کجا امده است. ممکن است تولیدکنندگان خود این باور را بر سر زبان ها آورده اند که مشتریان فقط شارژر ها را از نمایندگی های رسمی فروش که تحت نظر خود دارند تهیه کنند. این یک باور اشتباه است که نباید از باتری های تقلبی استفاده کرد چون  شارژر ها یک ولتاژ و آمپر دارند پس نباید نگران بود. فقط به یاد داشته باشید از شارژری استفاده کنید  که همان امپر و ولتاژ باتری را داشته باشد.

باتری را در طول شب یا مدت طولانی نباید به برق بزنیم

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

خیلی ها بر این باور هستند که خطرناک است که  باتری خود را به مدت طولانی یا در طول شب به مدت 8 تا 10 ساعت به برق بزنید. طبق گفته WJCT موبایل ها طوری طراح شده اند که بعد از شارژ کامل به مقدار محدودی برق به داخل باتری وارد شود. اما این به این معنا نیست که حتما گوشی خود را به مدت طولانی به برق بزنید. ممکن است  اتفاقات بد دیگری مانند گرم شدن بیش از حد برای باتری بیفتد. به یاد داشته باشید باتری در حال شارژ زیر بالش یا زیر هر چیزی که به گرم شدن بیش از حد آن کمک می کند قرار ندهید.

برنامه های پیش فرض و ابزار حافظه موبایل به افزایش طول عمر باتری کمک می کند

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

 گوشی های اندروید و ای او اس با اختصاص دادن منابع موجود به برنامه ها و تصاویر پس زمینه کارایی دارند. خیلی از برنامه های موبایل از طریق حافظه داخلی ذخیره می شوند به همین دلیل سریع اجرا می شوند به همین دلیل از حافظه RAM  زیادی استفاده نمی کنند. موبایل ها خود طوری هستند که به طور مناسب منابع را به اپلیکیشن ها اختصاص می دهند و هنگامی که شما برنامه ای را به طور همیشگی غیر فعال می کنید در واقع شما باعث اختلال در عملکرد موبایل می شوید. این کار شما ممکن است که برنامه ها خود به خود دوباره راه اندازی (restart) شوند. همچنین این کار به مصرف زیاد RAM منجر می شود.

روشن نگه داشتن موبایل حتی هنگامی که نیاز به کار کردن با آن ندارید

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

مشکلی نیست که  گوشی خود را همیشه روشن نگهدارید چون این کار به باتری و سخت افزار های داخلی گوشی آسیبی نمی رساند. اما این کار به استفاده از منابع و برنامه های گوشی ادامه می دهد که به تخلیه شارژ موجب می شود. مانند روشن نگهداشتن خودرو هنگامی که اصلا به آن نیازی ندارید چون علاوه بر مصرف سوخت از دیگر بخش ها ماشین در حال استفاده است. هر وسیله ای که استفاده می کنید میزان طول عمر تعریف شده ای دارند و هر چقدر که شما از آن استفاده کنید میزان طول عمر آن کاهش پیدا می کند. باتری و موبایل از این قاعده جدا نیستند. پس بهتر است گوشی خود را اگر نیازی ندارید خاموش کنید.

شارژ کردن کامل باتری قبل از اولین استفاده

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

خیلی افراد بر این باور هستند که برای اولین استفاده از موبایل جدید  باید به صورت 100 درصد شارژ شوند. اما این باور واقعا مثل افسانه است. به یاد داشته باشید باتری ها عملکرد بهتری دارند وقتی که شارژ آن ها بین 40 تا 80 درصد باشند.

گذاشتن باتری در فریزر

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

باتری های امروزی که از نوع لیتیوم یونی هستند به گرما و سرما خیلی حساس هستند و کارایی خود را به راحتی از دست می دهند هنگامی که در معرض گرما و سرما باشند. بهترین دما برای نگهداری باتری همان دمای اتاق است.

خاموش کردن WIFI، Bluetooth و GPS به شارژ نگه داشتن باتری کمک می کند

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

این باور غلطی است که اگر این ابزار ها روشن باشند، به تخلیه سریع شارژ منجر می شود. هنگامی به تخلیه شارژ منجر می شود که از آن ها استفاده کنید. درست است که به میزان خیلی کمی از باتری شما را تخلیه می کنند اما به صورت کامل شارژ را نمی خورند. اگر نگران تخلیه سریع باتری هستید نور صفحه نمایش را کم کنید.

مطالب مرتبط:

 • برای خرید انواع باتری های گوشی هوشمند به وب سایت artajanebi.com مراجعه کنید.
 • برای خواندن دیگر مطالب مربوط به باتری های گوشی به  وب سایت ما artajanebi.com  مراجعه کنید.

منبع:

www.techrepublic.com

بستن
مقایسه