برنامه های افزایش طول عمر باتری

راهنمای مطالعه

مقدمه

 • برنامه های افزایش طول عمر باتری
 • AccuBattery
 • Avira Optimizer
 • Avast Cleanup & Boot
 • Servicely
 • Power Battery
 • Kaspersky Battery
 • Dfndr Battery

مقدمه

برنامه های افزایش طول عمر باتری

با گذشت زمان خیلی از یا بهتره بگیم تمام دارنده های گوشی های هوشمند با باتری موبایل خود به مشکل مواجه می شوند. یکی از این مشکلات تمام شدن عمر یا به اصطلاح سوختن باتری موبایل است. باتری های موبایل به صورت  مصرفی هستند و مدام باید شارژ شوند، این امر به کاهش طول عمر باتری منجر می شود. در نتیجه طول عمر باتری کاهش پیدا می کند. خیلی از شما افراد به دنبال این هستید که باتری گوشی خود را به بهترین وضع ممکن نگهداری کنید و از خرج ها اضافی جلوگیری کنید. در این مطلب به دنبال این هستیم که بتوانید تست سلامت باتری را خود انجام دهید با آرتا جانبی همراه باشید.

برنامه پیش فرض اندروید برای تست سلامت باتری موبایل

متاسفانه اندروید برنامه ای که به صورت پیش فرض و نصب شده بر روی گوشی های اندروید باشد را تعبیه نکرده است تا بتوان سلامت باتری موبایل خود را مورد بررسی قرار دهید. در عوض شما می توانید از طریق تنظیمات گوشی خود به این بررسی بپدازید. در ادامه  شما می توانید این آدرس ها را دنبال کرده تا بتوانید برنامه هایی را که از باتری شما خیلی انرژی می گیرند مورد مشاهده قرار دهید:

برنامه های افزایش طول عمر باتری

Setting> Battery سپس بر  روی سه نقطه سمت راست بالا کلیک کنید تا به قسمت Battery usage برسید. در این قسمت برنامه هایی که از باتری شما بیشترین انرژی دریافت می کنند می توانید مشاهده کنید. در ادامه شما نیز می توانید با کلیک بر روی سه نقطه سمت راست بالا به Full device usage قسمتی که مصرف باتری شما را به صورت کلی نشان می دهد مشاهده کنید.

درست است که در این قسمت شما نمی توانید سلامت باتری گوشی خود را کنترل و مهار کنید اما می توانید برنامه هایی که باتری شما را مورد استفاده بیش از حد قرار می دهند را محدود کنید. با این کار علاوه بر افزایش طول عمر باتری خود به افزایش سرعت موبایل خود کمک می کنید.

مشاهده سلامت باتری خود با استفاده از کدهای اندروید

با استفاده از کدهای پنهانی که اندروید در اختیار کاربران قرار داده است، می توانید به منوهای تست موبایل خود بروید. شما هنگامی که این کد ها را وارد موبایل خود میکنید، وارد بخش به اصطلاح Testing menus می شوید. این بخش کلی اطلاعات مفید در مورد موبایل شما نمایش می دهد. یکی از این اطلاعات، سلامت باتری است.

برنامه های افزایش طول عمر باتری

 • AccuBattery
 • Avira Optimizer
 • Avast Cleanup & Boot
 • Servicely
 • Power Battery
 • Kaspersky Battery
 • Dfndr Battery

AccuBattery

برنامه های افزایش طول عمر باتری

برنامه AccuBattery یکی از برنامه های است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این برنامه ی فوق العاده می تواند اطلاعات مفیدی در مورد باتری موبایل شما ارائه کند. این برنامه برای کسانی که گوشی خود را Root نکرده اند مناسب است. درست است که  اطلاعات این برنامه  نسبت به برنامه هایی که نیاز به روت موبایل دارند جامع نیست اما خیلی می تواند مفید باشد.

برنامه AccuBattery چطور کار می کند

برنامه های افزایش طول عمر باتری

بعد از اینکه شما این برنامه را اجرا کردید، اطلاعاتی نظیر معرفی برنامه و نحوه کارکرد آن در اختیار شما قرار می دهد. ایده مورد توجه در پشت پرده این برنامه این است که این برنامه کاری می کند که قبل از اینکه طول عمر باتری شما به پایان برسد گوشی شما را نجات می دهد، از طریق محدود کردن دفعات شارژ باتری. چرخه کامل تخلیه باتری از 0 درصد تا 100 می باشد. به عنوان مثال هنگامی که باتری شما از 100 درصد به 50 درصد برسد و شما دوباره آن را به 100 برسانید و دوباره به 50 درصد برسانید در واقع یک چرخه کامل شارز را انجام داده اید. AccuBattery به کاهش چرخه شارژ باتری کمک می کند.

Tab Charging

AccuBattery می گوید اگر شما شارژ باتری خود بیشتر از 80 درصد نرسانید می توانید چرخه شارژ باتری را کمتر کنید یعنی اینکه نیازی به شارژ مرتب و بیش از حد باتری خود ندارید. این کار به سلامت باتری و طول عمر باتری کمک می کند. شما می توانید با تنظیم این برنامه، هنگامی که شارژ باتری موبایل به 80 درصد برسد، به شما هشدار دهد. این کار را می توانید با رفتن به Tab Charging و روشن کردن نوار، به رنگ آبی این دستور را اعمال کنید.

اطلاع از میزان شارژ باقی مانده

برنامه های افزایش طول عمر باتری

از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به این نکته اشاره کرد که هنگام وارد کردن شارژر به موبایل خود این برنامه، به شما می گوید که چقدر زمان لازم است تا شارژ به صورت کامل انجام گیرد. می توایند در قسمت Discharging tab مشاهده کنید که چقدر از باتری شما هنگام خاوش، روشن و sleep mode استفاده شده است. یادتان باشد در قسمت App usage access به برنامه اجازه دهید تا به داده های گوشی و اطلاعات گوشی شما دسترسی داشته باشد تا بتواند اطلاعات را به صورت دقیق تری در اختیار شما قرار دهد. برای اینکه به صورت دقیق تر ازعملکرد این برنامه مطلع شوید به این سایت مراجعه کنید.

Avira Optimizer

برنامه های افزایش طول عمر باتری

مانند خیلی از برنامه هایی که ادعای پیشرفته بودن در عرصه حفظ  امنیت اطلاعات برای موبایل های هوشمند را دارند پا به این دنیای بزرگ اپلیکیشن گذاشته است. این برنامه با ترکیبی ازپاک کننده حافظه cash، حافظه memory و ویژگی های اساسی امنیت برنامه خود را به دیگران هدیه داده است. این برنامه به علاوه قدرت بهینه سازی باتری موبایل را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این برنامه شما می توانید از باتری خود به بهترین نحو ممکن استفاده کنید.

Avast Cleanup & Boot

برنامه های افزایش طول عمر باتری

این برنامه نیز مانند دیگر برنامه ها ابزاری برای بهینه کردن باتری مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه به علاوه از Battery saver Utility استفاده می کند که این نسخه برای افرادی که از premium version استفاده می کنند در دسترس است. با استفاده از این برنامه می توانید Wi-Fi ،Bluetooth radio ،location services را خاموش و روشن کنید. علاوه بر این می توانید فایل هایی را که به صورت junk (خراب) هستند را پاک کند. همچنین می توانید با این برنامه برنامه های خود را مدیریت کنید، سرعت موبایل خود را افزایش دهید و غیره.

Servicely

برنامه های افزایش طول عمر باتری

این برنامه  بر روی گوشی هایی که به  صورت روت شده اند عمل می کند. این برنامه از اجرا شدن برنامه هایی که حتی صفحه موبایل به صورت خاموش (screen is off) است جلوگیری می کند. حتی می توانید برنامه هایی که در صفحه اصلی شما در اجرا هستند را ببندید. یکی دیگر از ویژگی ها این است که شما می توانید برنامه های خود را فعال و غیر فعال کنید، به علاوه می توانید برنامه هایی را که هنگام خاموشی صفحه عمل می کنند نیز غیر فعال کنید.

Power Battery

برنامه های افزایش طول عمر باتری

این برنامه نیز مانند دیگر برنامه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. این برنامه یک پکیج کامل از کنترل و مدیریت باتری موبایل، سلامت و افزایش باتری موبایل و شارژ سریع است. این برنامه مانند دیگر اپلیکیشن نشان می دهد که کدام برنامه بیشترین مصرف باتری را دارد وکه این ویژگی به  بهینه سازی باتری کمک می کند. اما در آخر اینکه این برنامه می تواند برنامه های خراب را پاک کند، برنامه هایی که در صفحه اصلی در حال اجرا هستند را غیر فعال می کند و نیر به سرعت عملکرد موبایل شما کمک می کند.

Kaspersky Battery

برنامه های افزایش طول عمر باتری

این شرکت امنیتی که برای کامپیوتر به عنوان یک برنامه ی امنیتی عمل می کند در عرصه ابزار موبایل نیز فعالیت می کند. این اپلیکیشن علاوه بر اینکه از سلامت باتری موبایل شما دفاع می کند به طولانی کردن عمر باتری نیز کمک می کند. برنامه هایی که به اصطلاح battery-hogging apps یا برنامه هایی که به محض اینکه شما گوشی خود را روشن کردید فعال می شوند و از ترافیک داده بالایی استفاده می کنند را غیر فعال می کند.

Dfndr Battery

برنامه های افزایش طول عمر باتری

این برنامه هم مانند دیگر برنامه های کنترل میزان استفاده از باتری عمل می کند. این برنامه خیلی از روش های مدیریت باتری را برای شما فراهم می کند. این برنامه می تواند دمای باتری، میزان شارژ باقی مانده، اطلاعات مصرفی باتری توسط برنامه ها ومیانگین مدت زمان ماندگاری شارژ هنگام استفاده از رسانه ها یا بازی را برای شما نمایش می دهد. این برنامه همچنین برای غیر فعال کردن دستور های بک گراند نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید این برنامه را به صورت زمانی و مکانی تنظیم کنید و همچنین می توانید با استفاده از این برنامه از روشنایی بیش از حد صفحه گوشی خود جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط:

شما می توانید برای خرید انواع باتری های گوشی های هوشمند به سایت ما یعنی: artajanebi.com مراجعه کنید.

منابع:

 •  در این سات tomsguide اطلاعات جامعی از برنامه های افزایش طول عمر باتری در اختیار شما قرار می دهد.
 • makeuseof

بستن
مقایسه