چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

3.راهنمای مطالعه

 • مقدمه
 • چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

مقدمه

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

هیچ فرق نمی کند که شما برای خریدن گوشی قیمت زیادی بپردازید یا اینکه یک قیمت مناسب با بودجه خود بپردازید در هر دو حالت گوشی موبایل می تواند آسیب پذیر باشد. شما حتما برای اینکه بخواهید از گوشی خود مراقبت کنید حتما راه های زیادی را امتحان کردید و سعی کرده اید که بهترین کار ها را انجام دهید. حتی اگر با پاک کردن برنامه های اضافی و آپدیت کردن گوشی خود سعی کرده اید از گوشی خود مراقبت کنید باز موارد زیاد دیگری که ممکن است سهوا اتفاق بیفتد و به گوشی شما اسیب بزند مانند: افتادن گوشی در آب، دستشویی یا خرد شدن صفحه نمایش زیر پا). در ادامه با 9 اتفاقی که ممکن است بیفتد و به گوشی شما آسیب رساند آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید تا با شناخت چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

 • نصب و راه اندازی برنامه های مخرب
 • قرار دادن گوشی خود به مدت طولانی به برق
 • تولید گرما برای گوشی
 • افتادن گوشی چه سهوی چه عمدی حتی یکبار
 • انداختن سهوی یا عمدی گوشی در مایعات
 • روشن نگه داشتن موبایل به صورت دائم
 • قرار دادن گوشی خود روی کناپه یا مبل یا صندلی
 • پر کردن حافظه گوشی
 • بی توجهی به نحوه شارژ کردن گوشی

1. نصب و راه اندازی برنامه های مخرب

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

یکی از اشتباهات رایج این است که ما نیازی نیست به همان اندازه که به امنیت و سرعت کامپیوتر خود توجه  می کنیم به همان اندازه به گوشی خود اهمیت بدهیم. دانلود کردن برنامه هایی از مکان های ناامن و بدون هیچ جست و جو در مورد برنامه مورد نظر می تواند به راحتی به موبایل شما آسیب برساند. پس بهتر است از دانلود کردن برنامه هایی که از  طریق لینک های مشکوک یا از طریق وب سایت های مشکوک می آیند جلوگیری کنید حتی اگر شکل و شمایل و توضیحات برنامه برای شما اطمینان خاطر ایجاد کند. حتما از منابع رسمی و مورد اعتبار برنامه های خود را دانلود کنید. و در اخر اینکه حتما توجه داشته باشید هنگام نصب برنامه امکان دسترسی  چه قسمت هایی از گوشی خود در اختیار برنامه قرار می دهید..

2. قرار دادن گوشی خود به مدت طولانی به برق

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

قرار دادن گوشی در برق در طول شب که ممکن است بیشتر از 5 یا 6 ساعت طول بکشد توصیه نمی شود. ممکن است مشکل جدی برای گوشی شما وقتی که 2 ساعت تمام بعد از شارژ شدن کامل باتری در برق بماند پیش نیاید، اما این کار به گرم شدن بیش از حد باتری و گوشی می شود. هنگامی که باتری به صورت کامل شارژ شود، موبایل طوری برنامه ریز شده است که بعد از شارژ کامل میزان برق خیلی کمی دریافت کند. همچنین قرار دادن گوشی در حال شارژ در زیر پتو یا بالش می تواند به گرم شدن بیش از حد منجر شود که علاوه بر باتری به گوشی نیز آسیب می رساند.

3. تولید گرما برای گوشی

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

در این بخش صحبت از گرم شدن باتری هنگام شارژ نیست بلکه حتی وقتی که شما به مدت طولانی با گوشی خود کار می کنید مانند بازی کردن یا خواندن یک مطلب مهم به گرم شدن منجر می شود مخصوصا اگر در زیر آفتاب با گوشی کار کنید. در کل باتری های گوشی و خود گوشی به گرما و سرمای غیر عادی حساس هستند. هیچ وقت نباید گوشی خود را در معرض نور خورشید به طور مستقیم قرار دهید چون ممکن است طول عمر باتری و موبایل کاهش یابد یا حتی به خاموش شدن گوشی منجر می شود. معمولا هنگام گرم شدن بیش از حد، گوشی به صورت خودکار خاموش می شود تا آسیبی نبیند اما اگر این رویه ادامه پیدا کند ممکن است به نابودی گوشی منجر شود.

4. افتادن گوشی چه سهوی چه عمدی حتی یکبار

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

راه ها و موارد زیادی برای نگهداری موبایل وجود دارد. از مراقبت کردن گوشی در مقابل خط و خش گرفته تا جلوگیری از افتادن گوشی. اما توجه داشته باشید که حتی اگر خیلی هم مراقب باشید هم ممکن است این اتفاقات بد روی دهند. شاید وقتی گوشی شما به زمین افتاد شما متوجه صفحه شکسته شده یا پریدگی لبه گوشی نشوید اما افتادن پیاپی و حتی یک بار گوشی روی زمین می تواند به غیر از آسیب زدن به صفحه به نحوه عملکرد موبایل نیز تاثیر داشته باشد. موبایل را هر وقت لازم ندارید روی مبل یا مکان هایی که رفت و آمد زیاد است قرار ندهید تا گوشی شما زیر پا نیفتد.

5. انداختن سهوی یا عمدی گوشی در مایعات

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

خیلی از افراد به دنبال این هستند که از افتادن گوشی خود در مایعات به خصوص هنگامی که می خواهند به طور ناگهانی هنگام شستن ظروف پیام بفرستند جلوگیری کنند. اصلا مشخص نیست که مایعات حتی به اندازه اندک بتواند به باتری و گوشی همراه صدمه بزند یا نه. فقط برخی از گوشی های همراه این قابلیت را دارند که بتوان از آن ها در طوفان و حتی زیر آب استفاده کرد. حتی اتفاقات بدی که برای گوشی شما می افتد و به نظر بی خطر هستند می توانند برای گوشی شما آسیب ایجاد کند به عنوان مثال قرا دادن گوشی خود به طور سهوی یا عمدی در محل قرار گیری لیوان در ماشین که قطره های آب یا قطره های دیگر مایعات را در خود دارد که می تواند برای گوشی شما ضرر داشته باشد.

اگر می خواهید از این همه مشکل جلوگیری کنید پس موبایلی انتخاب کنید که در برابر نفوذ آب مقاوم باشد یا اینکه از گوشی خود مراقبت کنید تا این اتفاقات روی ندهند.

6. روشن نگه داشتن موبایل به صورت دائم

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

گوشی خود را مانند وقتی که به کامپیوتر خود نیازی ندارید خاموش کنید. چون خاموش نکردن گوشی به کاهش عمر باتری و سخت افزار موبایل منجر می شود. حتی برای مدت کوتاه چند ساعته هم که شده هنگام انجام یک سری کار های خود مانند کارهای شخصی روزانه یا رفتن به سینما گوشی خود را خاموش کنید. این کاربه افزایش سرعت گوشی شما به مرور زمان کمک می کند. در واقع هنگامی که شما گوشی خود را خاموش می کنید حافظه کش پاک می شود و هنگام روشن کردن موبایل عملکرد بهتری را شاهد خواهید بود.

7. قرار دادن گوشی خود روی کناپه یا مبل یا صندلی

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که هنگام نگاه کردن فیلم یا مسابقه فوتبال انقدر جذب شده اید که محل قرارگیری موبایل خود را فراموش کرده اید. ممکن است گوشی خود را کنار دست خود روی مبل یا زیر پای مبل قرار داده اید که ممکن است زیر پا قرار بگیرند و آسیب ببیند. نکته بعدی اینکه اگر همیشه گوشی خود را در جیب عقب خود قرار می دهید و همیشه هنگام نشستن متوجه این موضوع می شوید پس بهتر است که این رویه را تغییر دهید و گوشی خود را روی میز یا جایی که امکان له شدن زیر پا یا افتادن را ندارد قرار دهید.

8. پر کردن حافظه گوشی

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

به یاد داشته باشید که پر کردن حافظه گوشی به کاهش سرعت عملکرد گوشی منجر می شود. ممکن است شما بخواهید فیلم دانلود کنید یا فیلم ضبط کنید یا کارهای امثال این ها. پس هنگامی که حافظه پر باشد نمی توایند این کارها را انجام دهید. پس، از دانلود کردن برنامه هایی که اصلا به آن ها نیازی ندارید اجتناب کنید. همچنین با پاک کردن برنامه های اضافی به باز شدن فضای داخلی و افزایش سرعت گوشی خود کمک کنید.

9. بی توجهی به نحوه شارژ کردن گوشی

چیزهایی که به گوشی شما آسیب  می زنند

یکی از رایج ترین خرابی ها و مشکلاتی که برای گوشی پیش می آید موقعی است که به زور یا به اشتباه سعی داریم باتری را شارژ کنیم. مخصوصا هنگامی که شما خیلی خسته هستید باید حواستان باشد چون سوکت های استفاده شده در موبایل ها و پورت کابل های شارژ ظریف هستند که می توانند به راحتی آسیب ببینند.

مطالب مرتبط:

 • شما می توانید برای خرید انواع باتری های تلفن های همراه خود به وب سایت artajanebi.com مراجعه کنید.
 • شما می توایند برای خواندن مطالب بیشتر به این بخش از وب سایت ما به ادرس artajanebi.com مراجعه کنید.

منبع:

www.cheatsheet.com

بستن
مقایسه